Sobota, 2018-12-15
Celiny, Ireneusza

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012

SZKOLNE WYBORY SAMORZĄDOWE

Przełom września i października był bardzo ważnym okresem dla społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Krempachach. Pod koniec września rozpoczęła się bowiem kampania wyborcza do władz Samorządu Uczniowskiego. Każdy, kto miał ciekawy pomysł na urozmaicenie uczniowskiego życia, mógł zostać wybrany do władz szkolnych. Czworo kandydatów zaprezentowało swoje pomysły w formie plakatów wyborczych, ulotek czy krótkich wystąpień przez radiowęzeł. 1 października 2012 r. stał się przełomowym dniem dla uczniów krempaskiego gimnazjum. Szkolna Komisja Wyborcza przygotowała odpowiednio opieczętowane karty do głosowania oraz kabiny wyborcze. Dzięki temu każdy uczeń mógł w skupieniu oddać głos na swojego kandydata. W głosowaniu wzięło udział 212 uczniów, 18 nauczycieli oraz 4 pracowników administracji i obsługi. W efekcie oddano 233 głosy, z czego 11 unieważniono. Tego samego dnia Szkolna Komisja Wyborcza po dwukrotnym przeliczeniu oddanych głosów, obwieściła wyniki. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy IIIa – Katarzyna Zygmond, która zdobyła 81 głosów. Na zastępcę przewodniczącej wybrano ucznia klasy II d – Kacpra Mosia, który uzyskał 61 głosów wyborczych. Sekretarzem Samorządu Uczniowskiego została natomiast Angelika Zubek – uczennica kl. III b, po zdobyciu 51 głosów.

Katarzyna Domin