Sobota, 2018-07-21
Danieli, Wawrzyńca

Rok szkolny 2012/2013 - wydarzenia z życia szkoły

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Rok szkolny 2012/2013 - wydarzenia z życia szkoły
    • W dniu 23 maja 2013r. nasi uczniowie objęci programem Youngster współfinansowanym przez Unię Europejską, wzięli udział w rozgrywkach „Paintball”. Gra polega na drużynowym strzelaniu do siebie z markerów (karabinków) kolorowymi kulami żelowymi. To świetna zabawa dla każdego. Przed działaniami „militarnymi” uczestnicy przeszli szkolenie BHP. Organizatorzy przygotowali różne rozgrywki, np." ochrona prezydenta" czy „rozgrywka na terminatora”. Opiekunami tej zabawy byli pani Małgorzata Zamarlik i pan Łukasz Zamarlik. Po grze zorganizowano ognisko. Wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci oraz usmarowani żelem z kulek. Każdy wyglądał jak kolorowa tęcza.

• Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych - od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek. Zapraszam w jej progi. A od dziś w zakładce biblioteka - konkursy znajdziecie nowy konkurs literacki - Co pamiętasz ze swoich lektur? Rozstrzygnięcie  27 maja.

• 9 maja w naszej szkole odbędzie się gminny etap  konkursu ortograficznego dla gimnazjalistów.
  • 9 maja - Dzień Europejski
  •

• 26 kwietnia 2013 r - "Warkocze Białki" - Cecylia Malik - artystka i inicjatorka pikniku artystycznego w obronie Białki  przedstawiła w naszej szkole ciekawą prezentację pokazującą artystyczne spojrzenie na otaczającą nas przyrodę i jej ochronę. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się na www.warkoczebialki.blogspot.com oraz teleexspress i www.nowabiała.com

26 kwietnia - sprzatanie świata
  • warkocze Białki
  • 11 kwietnia - spektakl dla młodzieży - "Wspomnienia Narkomanki"
  •  8 kwietnia 2013 roku - szkolny etap konkursu ortograficznego

•  Comenius - Jedziemy do Finlandii - Finlandia, 29.09 - 06.10. 2012     RELACJA!

•

• Kolejny projekt Comenius w naszej szkole: "Maths on Earth!"

Nasze gimnazjum po raz trzeci realizuje program Comenius - Partnerskie projekty szkół. W czasie dwóch lat 2011-13 zaplanowano wiele działań mających zachęcić uczniów do matematyki i nauk przyrodniczych. W projekcie biorą udział uczniowie klas drugich. Przewidziane są wyjazdy uczniów i nauczycieli do szkół partnerskich oraz ich wizyta w naszej szkole. Więcej w zakładce Comenius.

• 29 listopada przeprowadzono w naszym Gimnazjum próbną ewakuację. W ciągu kilku minut wszyscy uczniowie wraz nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły oraz dziećmi z przedszkola opuścili bezpiecznie budynek szkoły. Według niektórych uczniów takie ewakuacje powinny być  codziennie i trwać znacznie dłużej. Chyba chcą zostać strażakami ???.
  • @@@ 28 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców. Koledzy z SU przeprowadzili także andrzejkowe wróżby. Można się było zabawić oraz zjeść niezłą pizzę. Według wiekszości uczestników zabawa była OK !!.
  • 22 listopada w szkole gościł Piotr "Lupi" Lubertowicz znany nowotarski muzyk, który przestrzegał przed narkotykami, alkoholem przedstawiając swoją historię walki z tymi nałogami. Dziękując za spotkanie życzył każdemu Spełnienia siebie.
  • Konkurs na wykonanie karty ze średniowiecznej książki.

• 4 listopada 2012 r - 70 uczniów naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięło udział w obchodach rocznicy imienin Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej. Przy pieknej jesiennej pogodzie była to wspaniała wycieczka połączona z uczestnictwem we mszy świętej.

• 27 października (sobota) cała szkoła wybiera się do kina na film "Bitwa pod Wiedniem".
    Będzie to ciekawa lekcja historii.

• 25 października (czwartek) odbyła się dyskoteka powitalna w ramach integracji klas pierwszych zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
    Do tańca grał zespół RESPEKT, złożony z uczniów naszej szkoły.

• 22 października 2012 roku obchodzilismy uroczyście Dzień Patrona . W ramach obchodów odbyl się konkurs wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoly, nastepnie msza święta na sali gimnastycznej koncelebrowana przez ksieży D. Ostrowskiego i A. Lesniaka, a po niej akademia przygotwana przez uczniów naszej szkoly pod kierunkiem ks. Ostrowskiego