kalendarium
Sobota, 2018-12-15
Imieniny:
Celiny, Ireneusza
menu

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

statystyki
 • Odwiedziło nas: 483007 osób
 • Do końca roku: 16 dni
 • Do wakacji: 193 dni
Logo BIP

Rok szkolny 2013/2014

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Rok szkolny 2013/2014
  • 11 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w matematycznym konkursie "Czar par"organizowanym przez Gimnazjum w Klikuszowej.
   W zawodach w zięło udział dwanaście par uczniowskich z wszystkich gimnazjów z Gminy Nowy Targ. Z naszego Gimnazjum w matematycznej zabawie braly udział dwie pary.
   Zespół - Grzegorz Bednarczyk (IB) i Dawid Domalik (IA) zajął III miejsce a Aleksandra Ostwald wraz z Natalią Kamoń - miejsce IV.
   I miejsce zajęli chlopcy z Ludźmierza a drugie z Waksmunda.

  • W zakładce Biblioteka - nowości znajdziecie opisy nowych książek w naszej bibliotece . Zapraszam do lektury.

   

  • 4 czerwca odbył  się w naszej szkole I Gimnazjalny Dzień Talentów.

  W ramach czerwcowych obchodów Dnia Dziecka  zorganizowano w szkole uroczystą „Galę Talentów”. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się jako pasjonaci w różnych dziedzinach.

  Celem imprezy było uświadomienie młodzieży, jak istotnym jest rozwijanie uzdolnień, bowiem pogłębianie życiowych pasji może przynieść satysfakcję, spokój, a nierzadko może być furtką do kariery.

  W programie mieli okazję pochwalić się swoim talentem pasjonaci Kostki Rubika, tańca nowoczesnego, szkolne solistki, młodzi muzycy-instrumentaliści oraz uczniowie rozmiłowani w sztuce filmowej. Prawdziwym sportowym widowiskiem okazały się niezwykle atrakcyjne piramidy gimnastyczne. (zdjęcia - Podhale24)

   

  • Gimanazjalny Turniej Matematyczny - GiTMat 2014

   Galeria - zdjęcia
  • 30 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole indywidualny finał gminnego konkursu matematycznego "GiTMat 2014", organizowanego przez Gimnazjum w Krempachach we wspólpracy z MCDN w Krakowie, w ramach gminnego projektu wspomagania nauczania matematyki.
   Koordynatorem  konkursu był zespół nauczycieli matematyki z Gimnazjum w Kremapchach - pani Dorota Ostwald i pan Wojciech Sołtys, a autorem konkursowych zadań  pani Małgorzata Baranowska - metodyk nowosądeckiego oddziału MCDN w Krakowie.

   Gimnazjalny Turniej Matematyczny "GiTMat" organizowany w Gimnazjm w Krempachch od kilku lat, w tym roku został rozszerzony na wszystkie gimnazja Gminy Nowy Targ. W tegorocznej edycji wzieło w nim udział około 500 uczniów.
   Turniej przebiegał w czterech etapach i prowadzono w nim dwie klasyfikacje: drużynową i indywidualną.

   30 czerwca po ogłoszeniu wyników finału przez Komisję Konkursową składająca się z nauczycieli matematyki wszystkich gimnazjów oraz pani metodyk odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
   Nagrody, w asyście pani Jadwigi Batkiewicz - dyrektora ZEAS-u i pana Wojciecha Sołtysa - dyrektora Gimnazjum w Krempachach wręczył zwycięzcom w poszczegolnych kategoriach pan Jan Smarduch - Wójt Gminy Nowy Targ, który jednocześnie pogratulował  uczniom i podziękował nauczycielom wszystkich gimnazjów, a wszczególności Gimnazjum w Krempachach za przygotowanie
   i przeprowadzenie konkursu.

   Wyniki konkursu:
   Klasyfikacja indywidualna:
   klasy pierwsze - Szymon Guziak (I B) - Gimnazjum w Ludźmierzu
   klasy drugie  - Aleksandra Ostwald (II A) - Gimnazjum w Krempachach
   klasy trzecie - Zuzanna Pawlica (III B) - Gimnazjum w Ludźmierzu
   Klasyfikacja drużynowa:
   klasy I B, II B, III B - wszystkie klasy z Gimnazjum w Ludźmierzu.

   Pełne wyniki konkursu znajdują się w zakładce "Gimnazjalny Turniej Matematyczny"

          

  • 30 kwietnia - uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

   

  • Rok 2014 uchwałami Sejmu RP został ogłoszony Rokiem Czytelnictwa oraz Rokiem Jana Karskiego - kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, który jako pierwszy przekazał na Zachód informacje o zagładzie Żydów w okupowanej Polsce. W tym celu dwukrotnie przedostawał się do Warszawskiego Getta oraz obozu przejściowego w Izbicy, z którego Żydzi kierowani byli do obozów zagłady.Więcej o postaci Jana Karskiego znajdziecie w bibliotece na specjalnej gazetce.

   

  • Małopolski Kurator Oświaty w naszym Gimnazjum.
   8 kwietnia 2014 roku z krótką wizytą gościł w naszej szkole  Aleksander Palczewski - Małopolski Kurator Oświaty.  Pan Kurator był zainteresowany problemami i sukcesami naszej szkoły. Zwiedził szkołę i między innymi odwiedził klasę III d na lekcji informatyki oraz dziewczęta z III b na lekcji wychowania fizycznego.

   

  • Czy tylko granice dzielą ... – komentarz

               Ta uczniowska praca konkursowa wzbudziła w naszym środowisku wiele emocji. Komentując i oceniając pracę, trzeba jednak pamiętać, że nie jest to naukowe opracowanie  historyczne a jedynie praca uczniów i tak należy ją traktować.   

                

             Uczniowie podjęli  trudny i kontrowersyjny temat z historii polskiego Spisza po wojnie, ale taka jest zwykle historia pogranicza, a zmierzenie się z nią było wyzwaniem  konkursu. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do samodzielnej pracy dokumentacyjnej. Oprócz części pisemnej praca zawierała film i prezentację dźwiękową relacji świadków historii.

   

            Wobec pojawiających się głosów ze strony społeczności słowackiej, podważających rzetelność niektórych sądów zawartych w pracy, Ośrodek KARTA (organizator konkursu) zgłosił gotowość podjęcia na tym terenie profesjonalnych, pozbawionych emocji badań historycznych i zaprosił do współpracy Towarzystwo Słowaków w Polsce.

   

            Zarówno uczniowie jak i ich opiekun zapewniają, że pisząc pracę, nie mieli zamiaru  nikogo urazić. Ewentualne błędy historyczne lub kontrowersyjne dla niektórych  sady, które mogły pojawić się w pracy, nie wynikały ze złej woli autorów, a raczej z  niepełnych danych  i ograniczonego czasu. Dla zachowania dobrych  relacji  między społecznościami polską i słowacką  z  pracy zostały wykreślone dwa jednozdaniowe fragmenty, które według przedstawicieli Towarzystwa Słowaków w Polsce były niezgodne z prawdą historyczną, a sformułowania w nich zawarte dla niektórych osób  krzywdzące.

   

              Wyrażając głębokie ubolewanie z  faktu zamieszczenia przez moich uczniów nieprecyzyjnych, a być może opartych na niepotwierdzonych źródłach historycznych, wykreślonych z opublikowanego tekstu, sformułowań, które, jak widzę dotknęły niektóre osoby, chciałbym przypomnieć, że badań historycznych, zawsze przecież obarczonych pewnym subiektywizmem  i możliwością popełnienia błędu, nie warto traktować, jako formy „rozdrapywania  ran”, ale należy uznawać za pasję do odkrywania  wspólnych korzeni naszej  kultury i przeszłości.

   

              
                               Wojciech Sołtys -  Dyrektor Gimnazjum w Krempachach

   

   

  • 17 marca 2014 r. - ciekawe lekcje wf - rugby ( instuktor rugby przeprowadził pokazowe zajęcia, także dla dziewcząt )

   

  • 13 marca - dni otwarte w naszym Gimnazjum
   Dla uczniów klas VI lekcje pokazowe z fizyki, chemii oraz ciekawej matematyki a o 13.00 dla wszystkich spektakl teatralny aktorów "Piwnicy pod Baranami" - Maria Curie-Skłodowska

  • 13 marca (czwartek) o godz. 9.00 - gminny konkurs ortograficzny


    

  • W dniach od 16 do 29 stycznia  zespół wizytatorów ds ewaluacji Kuratorium Oświaty w Krakowie, przeprowadził w naszej szkole ewaluację problmową.
   Ewaluacja zewnętrzna jest elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem MEN z 7 października 2009 r.
   Raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole jest dostępny na stronach:  http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=608&id=0  lub http://www.npseo.pl/action/raports.

   Ogólne wyniki ewaluacji w zakresie trzech badanych wymagań są następujące:
   1. Procesy edukacyjne zorganizowane są w sposób sprzyjający uczeniu się - spełniony poziom B (wysoki)
   2. Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej - spełniony poziom C (średni)
   3. Respektowane są normy społeczne - spełniony poziom B (wysoki)

   

  • W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną szkolna grupa teatralna przedstawiła Jasełka. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny pani Ewy Fudalewicz oraz zespół "Belivers". Zdjęcia.

   

  • Wieczór poetycki pani Zofii Łukasz w Piwnicy Pod Baranami
   Zapewne niewielu artystów z Podhala i Spisza miało zaszczyt  gościć  na scenie Piwnicy Pod Baranami – symbolu Krakowa i polskiej kultury. Tego zaszczytu dostapiła w piątkowy wieczór Pani Zofia Łukasz, promując świeżo wydany tomik poezji „Pamięć Czasu”. Gościnnie na wieczorze autorskim wystąpił Zespół Folklorystyczny „Honaj” z Dursztyna, pod kierownictwem Stanisławy Sołtys oraz instruktora muzycznego Leszka Szewczyka. Gratulujemy Pani Łukasz.

   

  • Nasze Gimnazjum zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu EDUinspiracje. Jest to inicjatywa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która ma na celu zapewnienie maksymalnego wykorzystania rezultatów i efektywnej promocji działań przez FRSE w latach 2007-2013. Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Ambasada Norwegii.

   Konkurs EDUinspiracje 2013 ogłoszony został pod hasłem Historie sukcesu – jak udział w programach edukacyjnych wpłynął na funkcjonowanie instytucji i nasze życie? Nagroda została nam  przyznana za realizację projektu Comenius „Maths on Earth!” oraz innych projektów o zasięgu międzynarodowym. Tu znajdziecie zdjęcia z realizacji nagrodzonego projektu.

   

  • 17 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Po mszy św. odprawionej przez księdza Dariusza, klasy wzięły udział w konkursie wiedzy na temat Jana Pawła II , a następnie w okolicznościowej akademii. Tegorocznym obchodom towarzyszyła wizyta biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej Jana Szkodonia, który spotkał się z młodzieżą naszego gimnazjum oraz z Gronem Pedagogicznym. Zdjęcia

   

   

  • 02 października odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oddano 226 głosów ważnych i 8 nieważnych.  Kandydaci otrzymali następująca liczbę głosów: K. Janos - 11; M. Kozioł - 28; A. Pietraszek - 69; M. Sarna - 55; A. Zazel - 63. Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została Agata Pietraszek z kl. III a, zastępcą - Aneta Zązel z kl. III b. Pozostali kandydaci zostali członkami Zarządu SU. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy owocnej pracy na rzecz wszystkich uczniów.  Zdjęcia

  • W ramach Narodowego Dnia Czytania Dzieł Aleksandra Fredry uczniowie klasy II a i II b czytali w dniu 9 września fragmenty " Zemsty", "Ślubów panieńskich" oraz bajki tego wybitnego komediopisarza polskiego. Zdjęcia - Tutaj

   

  • ROZPOCZĘCIE ROKU - 2 września - 229 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny 2013/2014. 

 • W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną szkolna grupa teatralna przedstawiła Jasełka. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny pani Ewy Fudalewicz oraz zespół "Belivers". Zdjęcia.

 

 • Próbna ewakuacja szkoły przebiegła bardzo sprawnie. Wszyscy opuścili szkołę w rekordowo krótkim czasie. Zdjęcia.

 

 • Wieczór poetycki pani Zofii Łukasz w Piwnicy Pod Baranami
  Zapewne niewielu artystów z Podhala i Spisza miało zaszczyt  gościć  na scenie Piwnicy Pod Baranami – symbolu Krakowa i polskiej kultury. Tego zaszczytu dostapiła w piątkowy wieczór Pani Zofia Łukasz, promując świeżo wydany tomik poezji „Pamięć Czasu”. Gościnnie na wieczorze autorskim wystąpił Zespół Folklorystyczny „Honaj” z Dursztyna, pod kierownictwem Stanisławy Sołtys oraz instruktora muzycznego Leszka Szewczyka. Gratulujemy Pani Łukasz.

 

 

  

 • Nasze Gimnazjum zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu EDUinspiracje. Jest to inicjatywa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która ma na celu zapewnienie maksymalnego wykorzystania rezultatów i efektywnej promocji działań przez FRSE w latach 2007-2013. Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Ambasada Norwegii.

  Konkurs EDUinspiracje 2013 ogłoszony został pod hasłem Historie sukcesu – jak udział w programach edukacyjnych wpłynął na funkcjonowanie instytucji i nasze życie? Nagroda została nam  przyznana za realizację projektu Comenius „Maths on Earth!” oraz innych projektów o zasięgu międzynarodowym. Tu znajdziecie zdjęcia z realizacji nagrodzonego projektu.

 

 

 • 29 października w ramach projektu edukacyjnego szkolna grupa teatralna przedstawiła w sąsiadującym z nami przedszkolu program pt. "Julian Tuwim - dzieciom".Wbrew wszelkim oczekiwaniom przedszkolaki z zapartym tchem słuchały recytowanych wierszyków. Nadmienić należy, iż małe dzieci to przecież najbardziej wymagająca publiczność. Aktorki były niezwykle zestresowane, jednak już po kilku minutach, widząc zafascynowane nimi maluchy, zapomniały o tremie. Dziewczyny urozmaiciły program ciekawymi strojami, które świetnie współgrały z tekstami. Przedstawienie uwieńczone zostało gromkimi brawami. Zdjęcia.

 • 17 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Po mszy św. odprawionej przez księdza Dariusza, klasy wzięły udział w konkursie wiedzy na temat Jana Pawła II , a następnie w okolicznościowej akademii. Tegorocznym obchodom towarzyszyła wizyta biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej Jana Szkodonia, który spotkał się z młodzieżą naszego gimnazjum oraz z Gronem Pedagogicznym. Zdjęcia

 

 • 11 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. W tym dniu przedstawiciele klas pierwszych w imieniu swoich koleżanek i kolegów złożyli uroczyste ślubowanie. zdjęcia

 

02 października odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oddano 226 głosów ważnych i 8 nieważnych.  Kandydaci otrzymali następująca liczbę głosów: K. Janos - 11; M. Kozioł - 28; A. Pietraszek - 69; M. Sarna - 55; A. Zazel - 63. Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została Agata Pietraszek z kl. III a, zastępcą - Aneta Zązel z kl. III b. Pozostali kandydaci zostali członkami Zarządu SU. Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy owocnej pracy na rzecz wszystkich uczniów.  Zdjęcia
 • Kolejny projekt Comenius w naszej szkole: "Maths on Earth!" - zakończony

 

Nasze gimnazjum kończy realizację ( już po raz trzeci ) programu Comenius - Partnerskie projekty szkół. W czasie dwóch lat 2011-13 zaplanowano wiele działań mających zachęcić uczniów do matematyki i nauk przyrodniczych. Zrealizowano wszystkie przewidziane  wyjazdy uczniów i nauczycieli do szkół partnerskich oraz ich wizyta w naszej szkole. Więcej w zakładce Comenius.

 

statystyki

Opracowanie: szkolnastrona.pl