kalendarium
Niedziela, 2019-01-20
Imieniny:
Fabioli, Miły
menu

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

statystyki
 • Odwiedziło nas: 489431 osób
 • Do końca roku: 345 dni
 • Do wakacji: 157 dni
Logo BIP

Rok szk. 2014/2015

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Rok szk. 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w naszym Gimnazjum.

 

Po mszy świetej odprawoinej przez proboszcza  ks. Ostrowskiego na sali gimnastycznej odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkonego połączone z wręczeniem nagród dla uczniów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas III przekazali sztandar drugoklasistom. Po przemówieniach dyrektora Gimnazjum Pana Wojciecha Soltysa, przedstawiciela Rady Rodziców Pani Jeziorczak oraz przewodnicząsego Samorządu Uczniowskiego Michała Kozła, dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki zarowno w nauce jak rownież w innych dziedzinach. 
W części artystycznej uczniowie klas III przedstawili swoje wspomnienia z lat spędzonych w gimnazjum, a w przerwach spiewał i grał muzyczny zespół Believers prowadzony przez Pana Iżyka  ( i polały się łzy).

Na zkończenie uroczystości wszyscy, zarówno nauczyciele jak również uczniowie i absolwenci gimnazjum serdecznie pożegnali Pana Łukasza  uczącego w naszej szkole od 15 lat, który od nowego roku będzie pracował w innej szkole. Wszyscy uczestnicy byli autentycznie wzruszeni. Szkoda że z naszej szkoły odchodzą tak wspaniali pedagodzy. ( ZDJĘCIA).


Nasi najlepsi uczniowie w roku 2015 - nagroda Wójta

 

    25 czerwca w ZSPiG w Waksmundzie Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch wręczył najlepszym uczniom ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazów stypendia za bardzo dobre wyniki  w nauczniu oraz wzorowe zachowanie.

Z naszego gimnazjum takie stypendium uzyskało 7 uczniów:

 • III a – Aleksandra Ostwald (śr. 5.56; wzorowe zachowanie, śr. z egzaminu gimn. 94%, finalistka etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z j. angielskiego)
 • III a – Michał Pyclik (śr. 5,22; wzorowe zachowanie)
 • III c – Julia Moś (śr. 5,28; wzorowe zachowanie)
 • II a – Dawid Łopata (śr. 5,13; wzorowe zachowanie)
 • II b – Wiktoria Galarowicz (śr. 5,27; wzorowe zachowanie)
 • II b – Bożena Goleniowski (śr. 5,20; wzorowe zachowanie)
 • I a – Piotr Czwałga (śr. 5,29; wzorowe zachowanie)


 

23 czerwca 2015 r - komers klas III 

Była świetna zabawa, szałowe kreacje dziewcząt i eleganccy chłopcy ( zdjęcia )

 

 

 

 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 czerwca 2015 r.

zmarła


Śp.

mgr Krystyna Szenderewicz


 

W zmarłej straciliśmy cenioną nauczycielkę i byłą wychowawczynię wielu pokoleń młodzieży oraz wspaniałą koleżankę.

 

Równocześnie informujemy, że pogrzeb Śp. mgr Krystyny Szenderewicz odbędzie się w dniu 20 czerwca 2015 r. (sobota) w Ostrowsku

o godz. 11.30

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy gimnazjum


                                                       


 • Miło nam poinformować, że uczniowie klasy II a Domalik Dawid oraz II b Bednarczyk Grzegorz zajęłi III miejsce w Konkursie Matematycznym "Czar Par", który rozegrany został w gimnazjum w Klikuszowej. Zdjęcia


 • W zakładce Gazetka szkolna w plikach do pobrania znajdziecie ostatni w tym roku szkolnym numer naszej szkolnej gazetki. Miłej lektury.


 • 3 czerwca uczniowie klasy Ia i Ib biorący udział w zajęciach kółka teatralnego wystąpili dla uczniów klas "O" - III ze szkoły podstawowej w przedstawieniu pt. "Kopciuszek". Zdjęcia


 • Mistrzostwa Gminy Nowy Targ w lekkoatletyce uczniów gimnazjów. W dniu 28 maja 2015r. na stadionie przy hali sportowej KS Gorce w Nowym Targu, odbyły się zawody w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców. W generalnej klasyfikacji zespołowej zarówno wśród dziewcząt jak również chlopców najlepsze bylo nasze Gimnazjum. (więcej informacji)

 • 1 czerwca odbył się Dzień Dziecka na który złożyła się Szkolna Gala Talentów, Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej atletyce oraz dyskoteka. Zdjęcia.


 • Finał gminnego turnieju matematycznego Gitmat. Zdjęcia.

 • Hurra!! Nasi chłopcy najlepsi w powiecie nowotarskim w piłce nożnej.

  Drużyna chłopców z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II z Krempach została mistrzem powiatu nowotarskiego w piłkarskiej Gimnazjadzie. W finale pokonali drużynę ze Spytkowic i będą reprezentować powiat w półfinale Mistrzostw Województwa.

  Opiekunem drużyny jest p. Michał Śmiałkowski.

  Drużynę Mistrzów tworzą: Mateusz Kozioł, Maciej Jeziorczak, Damian Ciężobka, Łukasz Brenkus,  Piotr Chmielak, Karol Kurnat, Norbert Sarna, Artur Kaczmarczyk, Andrzej Kowalczyk, Tomasz Galuś.

  Więcej informacji znajduje się pod adresem:

  http://podhale24.pl/sport/artykul/37085/Krempachy_najlepsze_.html

 • A przy okazji - chłopcy najlepsi także w piłce ręcznej (tu pod opieką p. Sabiny Lech)
   

 • 13 maja w środę  o godzinie 10.00 odbył się w naszej szkole I Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Była to ze wszech miar udana impreza o bardzo wysokim pozimie artystycznym. Zdjęcia

 

 •  8  maja w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej pani Zofia Łukasz przeprowadziła lekcję multimedialną poświęconą temu wydarzeniu.

 

 • Majowy konkurs czytelniczy "Biblioteka bez tajemnic" w formie pliku do pobrania znajduje się w zakładce biblioteka, na tablicy bibliotecznej oraz w bibliotece. Termin oddawania odpowiedzi 27 maj.


 • Zdjęcia z pokazu i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy znajdziecie Tutaj


 • Uwaga! Nowe książki w bibliotece szkolnej, a wśrod nich zwycięzca naszych wyborów książek "Gwiazd naszych wina". Więcej o nowych tytułach w zakładce biblioteka - nowości. Zapraszam do czytania

 

 • 24 kwietnia (piątek) pracownicy i studenci Ratownictwa Medycznego PPWSZ w Nowym Targu przeprowadzą w naszej szkole pokazy i szkolenie uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, także z zastosowaniem automatycznego defibrylatora aed. Cykl pokazów i ćwiczeń rozpocznie się o godz. 10.

 • 21 (wtorek), 22 (środa), 23 (czwartek) uczniowie klas trzecich piszą egzamin gimnazjalny. 
  Egzaminy z poszczegónych części codziennie rozpoczynają się o godz. 900.
  Wszyscy uczniowie klas trzecich w tych dniach muszą zgłosić się do szkoły na godz. 830.
  We wtorek i środę piszą egzamin w 3 salach a w czwartek w 7 salach.
   
 • 13 kwietnia cała szkoła była na spektaklu teatralnym pt "Skąpiec" wystawionym w MOK w Nowym Targu przez artystów teatru Crakovia

 

 • Kwietniowy konkurs czytelniczy pod hasłem "Wyprawa do Śródziemia" dostępny w plikach do pobrania w zakładce Biblioteka. Rozwiązanie konkursu 30 kwietnia.
 • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Uczniom, Rodzicom życzymy zdrowych, pogodnych ŚwiątWielkiej Nocy, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"


 • W zakładce Gazetka szkolna znajdziecie czwarty numer naszej szkolnej gazetki Gimpress. Zachęcamy do czytania. W numerze m.in. porady dla trzecioklasistów.


 •  19 marca 2015 r. odbył się  Gminny Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów

  (będacy jednocześnie eliminacjami do Konkursu Ortograficznego w PPWSZ w Nowym Targu) 
  Oto zwycięzcy konkursu :
  - I miejsce - Marcin Głodziak (kl. I gimnazjum w Klikuszowej )
  - II miejsce - Janusz Bryniarski (kl. II gimnazjum w Klikuszowej )
  - III miejsce 
                       - Grzegorz Bednarczyk ( kl. II gimnazjum w Krempachach
                       - Maciej Kowalczyk ( kl. III gimnazjum w Łopusznej )
                       - Wanda Mroszczak ( kl. II gimnazum w Waksmundzie ) 


 • 16 marca gościliśmy uczniów klas 6, którzy mieli okazję zwiedzić szkołę oraz wzięli udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez uczniów klasy II a i III a pod kierunkiem nauczycieli fizyki, chemii i matematyki. Zdjęcia tutaj


 • Marcowy konkurs czytelniczy już dostępny w zakładce Biblioteka - pliki do pobrania. Zapraszam do udziału. Termin składania odpowiedzi 27 marca.


 • 26 lutego 2015 roku Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie zmiany nazwy naszego Gimnazjum, które będzie teraz nosiło nazwę Publiczne Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Krempachach, ul. Kamieniec 46.
  Zmiana nazwy zwiazana jest z wprowadzeniem od 1 września 2015 roku nauczania dwujęzycznego w jednym z oddziałów klasy pierwszej.
  W oddziale dwujęzycznym uczniowie będą mieli zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego (5 h tygodniowo) oraz zajęcia z matematyki oraz fizyki bądź geografii bedą odbywały się częściowo w języku angielskim (na miarę umiejętności językowych uczniów).

 • Lutowy konkurs czytelniczy pod hasłem "Literackie walentynki" znajdziecie w zakładce Biblioteka  w plikach do pobrania. Rozwiązanie konkursu 2 marca. 


 • W czwartek 5 lutego w bibliotece szkolnej odbędą się Wybory Książek. Jest to ogólopolska akcja mająca na celu poznanie jakich książek oczekują uczniowie w bibliotekach szkolnych. Wasz głos będzie też przyczynkiem w rozpoczętej dyskusji nad kanonem lektur szkolnych. Wybory swoim patronatem objęła pani Minister Edukacji Joanna Kluzik - Rostkowska.

 

 

 • W zakładce gazetka szkolna w plikach do pobrania znajdziecie kolejny numer naszej gazetki Gimpress.

 

 • W dniu poprzedzającym przerwę świąteczną Samorząd Uczniowski zakończył zbiórkę pieniężną na rzecz małej Ani Garncarz z Waksmunda. W sumie udało się zebrać 750 zł. Pieniądze zostały przekazane rodzicom dziewczynki. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziekujemy. 

 

 • W zakładce Biblioteka - konkursy znajdują sie pytania Quizu światecznego. Odopowiedzi do biblioteki można przynosić do 18 grudnia.

 

 • W Gminnym konkursie "Pięknego czytania", ktory miał miejsce w dniu 25 listopada w bibliotece w Waksmundzie Angelika Niemiec z kl. III c zdobyła wyróżnienie.

 

 • W zakładce gazetka szkolna w plikach do pobrania znajdziecie nowy numer szkolnej gazetki Gimpress poświęcony tematyce mikołajkowo - bożonarodzeniowej.


 • Nowości książkowe w bibliotece. Więcej inormacji w zakładce Biblioteka - nowości.

 

 • 4 listopada 2014 r. - imieniny JP II - wyjazd klas II do Zakopanego: zdjęcia- https://www.facebook.com/photo.php?

 • W zakładce biblioteka - konkursy znajdziecie pytania listopadowego konkusu czytelniczego "Ludzie pióra". Rozstrzygnięcie konkursu 28 listopada.

 

 • 30 października 2014 r. drużyna naszych chlopców biorąca udział w Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego Gimnazjalistów w halowej piłce nożnej (rozgrywanych w Maniowach) zdobyła III miejsce ulegając tylko drużynom z Gimnazjów w Maniowach i Raby Wyżnej. Gratulujemy sukcesu i oczekujemy na jeszcze lepszy wynik w wiosennych zawodach na trawie. Wiecej informacji na stronie http://podhale24.pl/sport

 

 • Piate miejsce w powiecie dla naszych dziewcząt w halowej piłce nożnej gimnazjalistek (turniej rozegrano 29.10.2014 r w Maniowach)
  Więcej informacji na stronie http://podhale24.pl/sport/

 

 • 22 paździrnika obchodziliśmy Dzień Patrona oraz jubileusz 15 - lecia istnienia gimnazjum. Uroczystość podzielona była na dwie części. Pierwsza to msza św. w czasie, której wspominano naszego patrona Jana Pawła II. Druga miała miejsce w szkole, w trakcie której uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie. Jubileusz stał się też okazją do zaprezentowania 15 - letniego dorobku szkoły. W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, wizytator Kuratorium Oświaty pani Aniela Kasiniak, przedstawiciele okolicznych szkół, radni, rodzice oraz absolwenci gimnazjum. Zdjęcia tutaj.


 • 21 października jak co roku przeprowadzono w szkole próbną ewakuację.  Przebiegła bardzo sprawnie choć nie obyło się bez małych błędów.

 

 • Ponownie zwycięstwo !! 16.10.2014 r. Gimnazjum w Krempachach okazało się najlepszym zespołem w Gimnazjadzie chłopców w halowej piłce nożnej o mistrzostwo Ośrodka Sportowego w Nowym Targu.  Nasz zespół awansował do turnieju o mistrzostwo powiatu.
  A dzień wczesniej (15.10.2014 r.) nasze dziewczęta zajęły II miejsce i również awansowały do turnieju o mistrzostwo powiatu. Więcej informacji na stronie: 
     http://www.sportowepodhale.pl/index.php?s=tekst&id=8241   

 • Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę na rzecz trzymiesięcznej Ani Garcarz - córeczki absolwentów gimnazjum, która urodziła się ze złośliwym nowotworem, wymagającym chemioterapii oraz długotrwałego leczenia. Prosimy Was z całego serca o pomoc - każda złotówka się liczy! • W zakładce gazetka szkolna w plikach do pobrania znajdziecie aktualny numer gazetki GIMpress. Zapraszam do lektury.
statystyki

Opracowanie: szkolnastrona.pl