Wtorek, 2018-10-16
Ambrozego, Florentyny

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Regulamin

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

2. Jednorazowo można wypożyczyć 4 książki w tym jedną lekturę.

3. Okres wypożyczenia wynosi 30 dni. W przypadku lektury czas ten może być przedłużony o ile nie ma zapotrzebowania na daną lekturę.

4. Na prośbę czytelnika można rezerwować książki aktualnie wypożyczone przez innych czytelników.

5. Każdy wypożycza książki osobiście.

6. Czytelnik zobowiązany jest do poszanowania książek wypożyczonych oraz oceny ich stanu przed wypożyczeniem. O wszelkich uszkodzeniach należy poinformować bibliotekarza.

7. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić, bądź zwrócić inną o równej wartości, albo wpłacić jej równowartość po uzgodnieniu z bibliotekarzem.

8. Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić na dwa tygodnie przed końcową radą klasyfikacyjną.

9. Brak zwrotu książek w terminie oraz przetrzymywanie ich w ciągu roku szkolnego ma wpływ na ocenę z zachowania, uczniowi będą wpisywane do dziennika przez bibliotekarza uwagi z zachowania.

REGULAMIN CENTRUM MULTIMEDIALNEGO

1. Z komputerów znajdujących się w bibliotece mogą korzystać nieodpłatnie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły w godzinach pracy biblioteki.
  2. Komputery w Centrum służą przede wszystkim do samodzielnego wyszukiwania informacji w Internecie w celach naukowych oraz do przeglądania programów edukacyjnych dostępnych w Centrum, a dopiero w drugiej kolejności mogą być wykorzystywane w celach rozrywkowych.
  3. Praca przy komputerze jest możliwa po otrzymaniu zgody nauczyciela bibliotekarza.
  4. Przed rozpoczęciem pracy należy się wpisać do zeszytu odwiedzin Centrum.
  5. Przy stanowisku komputerowym mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby.
  6. Jednorazowo z komputera można korzystać przez 45 min.
  7. Z encyklopedii multimedialnych, słowników oraz innych baz danych zakupionych przez bibliotekę uczniowie korzystają na miejscu.
  8. Nie wolno ! wgrywać własnych gier, programów, kasować zainstalowanych; zapisywać dokumentów na dysku twardym; wkładać własnych dyskietek i CD do stacji dysków bez zgody nauczyciela bibliotekarza.
  9. Drukowania, kserowania materiałów dokonuje nauczyciel bibliotekarz.
  10. Korzystający z komputerów mają obowiązek szanowania udostępnionego im sprzętu wraz z oprogramowaniem i ponoszą odpowiedzialność za wszelkie straty powstałe z ich winy.
  11. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
  12. W przypadku nieprzestrzegania przez użytkownika postanowień niniejszego regulaminu nauczyciel bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji użytkownika.
  13. Niestosowanie się do regulaminu powoduje czasowe ograniczenie lub pozbawienie prawa do korzystania z komputerów w Centrum.