Sobota, 2018-12-15
Celiny, Ireneusza

Jesteś tu: » Strona startowa » Biblioteka » Nowości

John Green - Gwiazd naszych wina

John Greenn zaprasza czytelników do serc i umysłów dwojga nastolatków zastanawiających sie nad życiem ,śmiercią , miłością i dziwnym pięknem wszechświata, w którym jest miejsce na pomarańczowe tulipany, sorbet z groszku i butlę tlenową imieniem Philip.
Gayle Forman - Zostań, jeśli kochasz oraz Wróć, jeśli pamiętasz
Te dwie pozycje to światowy bestseller, poruszające książki o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności  żegnania się z przeszłością i przyjmowaniu tego, co nadchodzi.
Yvette Żółtowska - Darska - Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce.
Ronaldo to opowieść o żelaznej woli i determinacji w drodze na szczyt. O niezwykłym talencie i ciężkiej pracy. O piłce nożnej, dla której trzeba nieraz wiele poświęcić. Pozycja dla wszystkich wielbicieli talentu Ronaldo.
Rachel Hartman - Serafina
Serafina to pozycja dla wszystkich miłośników fantasy. Znajdziecie w niej ludzi, a także smoki przybierające ludzką postać. Główna bohaterka Serafina to utalentowana muzyczka, która trafia na  ślady mrocznego spisku mającego na celu zniszczenie pokoju w krainie ludzi i smoków  - Goreddzie.
Monika Kowaleczko - Szumowska - Galop '44
Galop' 44 to podróż dwóch braci w czasie. Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek  decyduje się na podróż w przeszłośc, aby wydostać Mikołaja z powrotem.
W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięztwa i gorycz porażki, dowiadują się czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość.
Tehereh Mafi - Dotyk Julii, Sekret Julii, Dar Julii
Seria trzech bestselerowych powieści. Głowna bohaterka Julia posiada niezwykły dar i ma nadludzką moc. Jej niezwykłe zdolności chcą wykorzystać bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy, abty zawładnąć światem. Julia jednak się buntuje, zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.